Pachnąca Kraina Balsam z olejem Chaulmoogra - kuracja chorób skóry 30ml

37.00 zł

Balsam z Olejem Chaulmoogra

Kuracja Chorób Skóry

łuszczyca, świeżb, trądzik, egzema, grzybica

Producent: Pachnąca Kraina

Pojemność: 30ml

 


Olej chaulmoogra zawiera chaulmoogriques hydnocarpiques i kwasy tłuszczowe. Znany i ceniony był jako skuteczny preparat na trąd. Olej ten jest również wspomniany w tekstach Ayurvedy oraz w Rig Veda. Drzewo jest także wymienione w różnych starożytnych księgach medycyny i farmacji.

 
Olej Chaulmoogra posiada właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, wspomaga walkę z chorobami skóry takie jak egzema i łuszczyca i co najważniejsze dośc szybko widać poprawę skóry. Wspomaga gojenie się ran, uspokaja zapalenia stawów i reumatyzm. Pomaga zwalczać owrzodzenia, opryszczki czy syfilis. Jest także stosowany w preparatach lub maściach kosmetycznych przyspieszających gojenie ran.

Skład oleju Chaulmoogra:
 • 35,0% z kwasu chaulmoogriqu 
 • 33,9% z kwasu hydnocarpiqu 
 • 12,8% kwasu gorlique 
 • 5,6% kwasu palmitynowego 
 • 3,6% kwasu oleinowego 
 • 1,8% kwasu linolowego 
 • 1,3% kwasu oleopalmitynowego 
 • 0,8% kwasu mirystynowego 
 • 0,6% kwasu stearynowego 

W Polsce olej Chaulmoogra jest bardzo mało znany. Olej ten jest powszechnie stosowany w preparatach, piankach, kosmetykach a nawet lekach w takich państwach jak Francja czy Anglia (te państwa miały swoje kolonie w miejscach, gdzie występowało to cudowne drzewo). Niestety oleju Chaulmoogra jest w/w poduktach procentowo bardzo mało. Jednak mimo tak małej jego zawartości preparaty te pomagają skórze z poważnymi problemami. 

Olej ten został sprowadzony dla zaprzyjaźnionego z producentem - Pachnąca Kraina gabinetu kosmetycznego, którego klienci z poważnymi chorobami skóry zdecydowali się na sprawdzenie jego działania na własnej skórze. Po kilku tygodniach stosowania zauważono ogromną poprawę skóry. Olej nie tylko poprawiał wygląd skóry zmienionej chorobą, ale dawał tez ulgę osobom z chorobami reumatycznymi.

Balsam Chaulmoogra zawiera dodatkowo masło Karite oraz olej Tamanu znany również z doskonałych własciwości wspomagających terapię chorób skórnych. Masło Karite ze swoim składem znane jest jako cement komórkowy, posiada naturalny filtr i ma za zadanie wprowadzić cząsteczki olejów w głąb skóry. Jest nośnikiem balsamu.
 
Zawartośc procentowa Chaulmoogra w balsamie wynosi 50 %, olej Tamanu 20%, masło Karite 30%. Balsam nie zwiera żadnych chemicznych dodatków. Nie jest lekiem tylko preparatem, balsamem, który pomoże w chorobie skórnej.
 
Należy stosować go zewnętrznie smarując cienko skórę z problemami. Można stosować parę razy dziennie 2-3 cały czas obserwując czy nie występuje uczulenie – to silnie działający olej. 

Przeciwwskazania:
 • nie stosować wewnętrznie,
 • odstawić, gdy pojawią się jakiekolwiek oznaki uczulenia na olej, należałoby wcześniej zrobić test uczuleniowy (na 24 h posmarować delikatne miejsca na ciele takie jak w pachwinie czy za uchem i obserwować) 
 • nie stosować u dzieci 
 • nie stosować w ciąży i podczas karmienia piersią 
 • poinformować lekarza, że stosuje się olej Chaulmoogra jeśli zamierza się stosować inne leki

Źródło: Sklep Pachnąca Kraina.

Kraj Pochodzenia: Maroko

Dystrybutor: WARSZAWA UL. ŚNIEGOCKIEJ 15Specyfikacja produktu
Producent: Pachnąca Kraina
Opakowanie: 30 ml

KARTA ZAMÓWIENIOWA
Dostępność: Dostępny
Zamawiana ilość: szt.Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z witryny Berberis oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności.

Akceptuję Regulamin