KURKUMA Micelizowana 800 mg (60 kapsułek)

125.00 zł

185 x lepiej biodostępna niż tradycyjny ekstrakt z kurkumy


Solubilizacja micelarna kurkumy pozwala na szybkie wchłanianie oraz wysoką biodostępność. Solubilizacja polega na zwiększaniu rozpuszczalności substancji. Liczne badania w nowoczesnych laboratoriach potwierdzają lepszą przyswajalność kurkumy NovaSOL®w porównaniu z tradycyjnymi ekstraktami kurkumy.

Dzięki zastosowanej technologii solubilizacji otrzymano stabilną, wysoko biodostępną kurkumę, która zachowuje swoje cenne właściwości prozdrowotne w znacznie niższych porcjach.


NovaSol® jest zarejestrowaną, opatentowaną marką AQUANOVA AG

Główne korzyści procesu micelizacji firmy AQUANOVA

1. Technologia

Przenoszenie zmicelizowanych substancji (rozpuszczalnych w tłuszczach i nierozpuszczalnych w wodzie) do produktów końcowych zachodzi bezpośrednio, z wyłączeniem kolejnych etapów produkcyjnych.


2. Wchłanianie/przenikanie

Badania naukowe potwierdzają wysoką wchłanialność zmicelizowanych aktywnych składników przez skórę i jelita. Substancje rozpuszczalne w tłuszczach tj. wit.E, są wchłaniane z wykorzystaniem soli kwasów żółciowych i enzymów poprzez tworzenie miceli w jelicie cienkim. Jednak proces ten cechuje niska biodostępność wchłanianych substancji. Wykorzystanie produktów w postaci zmicelizowanej firmy AQUANOVA, omija proces tworzenie miceli w jelitach, co zapewnia wyższą biodostępność aktywnych substancji.


3. Stabilność

W porównaniu z emulsjami, produkty w postaci zmicelizowanej AQUANOVA są stabilne (temperatura, pH - kwasy żołądkowe) oraz niepodatne na zanieczyszczenia mikrobiologiczne.


4. Nowe zastosowania substancji nierozpuszczalnych w wodzie

Micelizacja aktywnych substancji zapewnia nowe zastosowanie tej technologii w żywności, kosmetykach i lekach, a także biotechnologii.


5. Ochrona środowiska

Z uwagi na lepsze wchłanianie i biodostępność micelizowanych aktywnych substancji, można zmniejszyć ilość aktywnych składników w produkcie końcowym. Takie działanie jest przyjazne dla środowiska.

 


Sposób użycia: 

1 kapsułka dziennie, podczas jedzenia.

Składniki:

 
kurkuma, kapsułka: żelatyna, glicerol

Porcja dzienna: 1 kapsułka

Opakowanie zawiera: 60 kapsułek

Ilość w porcji dziennej (1 kapsułka)

NovaSol® Curcumin - ekstrakt z kłącza kurkumy (Curcuma longa),

standaryzowany na 6% kurkuminoidów – 48 mg

800 mg

 

Sposób przechowywania: przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci

Uwagi: nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie zaleca się kobietom w ciąży  i w trakcie laktacji. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. 

 

Producent: AQUANOVA AG, Niemcy

Suplement diety. 

 


Specyfikacja produktu
Producent: AQUANOVA AG
Opakowanie: 60 kapsułek

KARTA ZAMÓWIENIOWA
Dostępność: 2-4 dni
Zamawiana ilość: szt.Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z witryny Berberis oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności.

Akceptuję Regulamin